Dějepis dejepis.okhelp.cz
  Stránky

Romové

home »  romove  »  index

Sponzorované odkazyRomové - stránky věnované nejen romské historii.

Původ Romů

Původ Romů je v dnešní Indii.

Romové a kasty

Romové si ponechali po celou dobu kastovní systém, který se udržuje v Indii do současnoti (2009). Kasty není asi ten správný výraz, ale spíše jsou to skupiny Romů, které žijí odlišným stylem života.

Olašští Romové

Olašští Romové patří mezi nejvyšší kastu (skupinu) mezi Romy a volí se z nich romští králové. Jejich příchod k nám byl patrně z uzemí Rumunska, z Valašska a Moldávie. Udržují si svůj dialekt a tradice a vzájemné kontakty mezi sebou. S Romy z jiných skupin příliš nekomunikují, ale ostatní skupiny Romů je velmi respektují.
Zlato a zlaté šperky byl majetek, který mohli snadno převážet sebou při kočování a směnit jej v zlých časech za potraviny, proto k nim mají zvláštní úctu.
Při kočování se především živili prodejem dobytka.

Slovenští Romové

Slovenští Romové z osad na východním Slovensku patří mezi nejchudší skupinu. Mají celkem velký respekt vůči Olašským Romům, což by bylo výborné využít například při jejich vzdělávání.
Pro žáky a studenty je totiž důležité, aby učitel, či profesor byl silná osobnost, která jim navíc rozumí.
Odstranit jejich chudobu by pomohlo právě vzdělání s tím i možnost zaměstnání a zařazení se do společnosti. letterPranostiky - počasí
home »  romove  »  index

Zeměpis-geografieČeský jazyk pravidlaAndroid softwarePSČDům & zahradaAuto - motoFinancePro ŽenyKuchařkaDějepisAngličtinaJazykyMatematikaGeometrieChemieFyzikaBiologie+ZdravíProgramy zdarmaDownloadSeznamkyVideoHrySportPřesný čas + počasí


  Pravidla a podminky  Právní upozornění
Copyright © 2009-2018 dejepis.okhelp.cz All right reserved